Zharieva: T’i lëmë Athinën dhe Shkupin vetë ta zgjidhin çështjen e emrit

Zharieva: T’i lëmë Athinën dhe Shkupin vetë ta zgjidhin çështjen e emrit

“Gëzohem pasi që ka zhvillim në bisedimet mes Athinës dhe Shkupit”, deklaroi zv/kryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva, duke u përgjigjur në pyetje gazetareske për kontestin për emrin mes Greqisë dhe Maqedonisë, njofton Portalb.mk.

“Ajo është çështje bilaterale dhe t’i lëmë Athinën dhe Shkupin t’i udhëheqin bisedimet me ndërmjetësimin e OKB-së”, theksoi Zaharieva duke dëshiruar suksese në bisedime.

Previous Kërkohet shkarkimi i 110 gjykatësve
Next Parashikim: Juventus – Tottenham

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Pavlopulos: Vetoja për hyrjen e Maqedonisë në BE dhe NATO mbetet

Kryetari i Greqisë, Prokopis Prokopis Pavlopulos ka deklaruar se Greqia nuk planifikon ta heqë veton për  hyrjen e Maqedonisë në BE dhe NATO derisa nuk e zgjidhet çështjen e emrit,

Maqedoni 0 Comments

A është zgjidhja përfundimtare qeveri teknike?

Përkundër informacioneve në media se prapa “skenës” po dakordohet formimi i një qeverie teknike për aplikimin e reformave për zgjedhje fer dhe demokratike, në realitet ditëve të fundit Maqedonia u

Maqedoni 0 Comments

Maqedoni, filluan të rrjedhin afatet për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare

Dje me 110 veta “për” u votua për shpërndarjen e Kuvendit për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare më 11 dhjetor, ndërkaq afatet për organizimin e zgjedhjeve vetëm se kanë

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply