Nëse Real Madrid dhe PSG do të kishin një skuadër të përbashkët, formacioni do të ishte i jashtëzakonshëm (Foto)

Nëse Real Madrid dhe PSG do të kishin një skuadër të përbashkët, formacioni do të ishte i jashtëzakonshëm (Foto)

Ndeshja më e fortë e fazës së 1/16 të finales do të zhvillohet mes Real Madridit dhe PSG-së.

Të dy klubet kanë lojtarë të jashtëzakonshëm në formacionet e tyre, yje që pëlqehen në mbarë botën.

Por nëse nga të dyja klubet do të duhej që ta nxjerrim një formacion, si do të dukej ai?

Shumë prej yjeve që luajnë do të mbeteshin jashtë, emra si Dani Carvajal, Marquinhos, Raphael Varane, Casemiro, Marco Verratti, Adrien Rabiot, Edinson Cavani, Karim Benzema dhe Kylian Mbappe.

Në portë është Keylor Navas, ndërsa mbrojtja më e mirë përbëhet nga Dani Alves, Thaigo Silva, Sergio Ramos dhe Marcelo.

Luka Modric, Toni Kross dhe Angel Di Maria do të ishin në mesfushë.

Sulmi përbëhet nga Gareth Bale, Neymar dhe Cristaino Ronaldo. Një skuadër shumë e fortë.

Ndeshja mes Real Madridit dhe PSG-së do të zhvillohet në ‘Santiago Bernabeu’ nga ora 20:45. /Telegrafi

Previous Parashikim: Real Madrid – PSG
Next Interi kërkon që ta anulojë klauzolën e Icardit, në plan rritja e pagës së lojtarit

About author

You might also like

Interi kërkon që ta anulojë klauzolën e Icardit, në plan rritja e pagës së lojtarit

Interi është duke e shikuar mundësinë që ta largojë klauzolën e Mauro Icardit nga kontrata e tij, duke  i rritur rrogën.  Sulmuesi ka një klauzolë prej 90 milionë euro, që

Football 0 Comments

Humoristet me te mirë shqiptar realizojnë video për KF Shkendijën (VIDEO)

Humoristet me te mirë shqiptar realizojnë video për KF Shkendijën. Ermal Mamaqi, Xhevdet jashari dhe Vedat Osmani kanë realizuar një video humoristike ku nëpërmjet asaj përkrahin klubin fudbollisitk Shkendija –

Parashikim: Juventus – Tottenham

Juventusi do të rifillojë aventurën evropiane drejt një finaleje tjetër ndaj një kundërshtari shumë të fortë, Tottenhamit. Vendi: Allianz Stadium, Torino Koha: E martë, 13 shkurt – 20:45 Lajmet rreth ekipeve Juventus

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply