Bayern Munich i bashkohet garës për Icardin

Bayern Munich i bashkohet garës për Icardin

Mauro Icardi është në shënjestër jo vetëm nga Manchester Unitedi, Paris Saint-Germain dhe Real Madrid, por edhe Bayern Munich, pasi Inter përpiqet të nxitojë një kontratë të re.

Reprezentuesi argjentinas ka një klauzolë lirimi në marrëveshjen e tij aktuale me vlerë 110 milion euro, megjithëse thuhet se mund të aktivizohet vetëm për një periudhë të shkurtër në mes të majit dhe qershorit.

Real Madridi, Paris Saint-Germain dhe Manchester Unitedi kanë qenë të lidhura fort me një transferim për ‘vrasësin’ argjentinas gjatë verës së ardhshme.

Por, mediumet italiane raportojnë se garës për shërbimet e kapitenit të Interit i është shtuar edhe një skuadër e madhe evropiane.

Sipas mediumit kredibil pranë Interit, FCInterNews.it, Bayern Munichu gjithashtu kanë bërë një qasje fillestare drejt Icardit.

Interi është duke u përpjekur të nënshkruajë një kontratë të re sa më shpejt që të jetë e mundur, duke larguar pretendentët ose të paktën duke rritur klauzolën e lirimit.

Është raportuar se oferta në tavolinë është një rrogë me vlerë 7.5 milionë euro në vit, e cila mund të shkoj deri në tetë milionë euro në vit.

Por, Icardi dhe përfaqësuesit e tij thuhet se po kërkojnë 10 milionë euro plus bonuse në vit. /Telegrafi

Previous Torta që ngjanë me nusen, kapë vlerën e rreth një milion dollarëve (Video)
Next Po vjen bashkëpunimi mes Capital T dhe Majkut

About author

You might also like

Football 0 Comments

City mund të shpallet kampion në derbin ndaj Unitedit, Djajtë e Kuq do të detyroheshin t’ia bëjnë edhe ‘Korridorin e Nderit’ në Etihad

Xhiro e 27-të në Ligën Premier për klubet e Mançesterit kishte rezultate të ndryshme. Manchester City fitoi me rezultat 5-1 ndaj Leicesterit, kurse Manchester Unitedi humbi 1-0 nga Newcastle. Me

Football 0 Comments

Interi kërkon që ta anulojë klauzolën e Icardit, në plan rritja e pagës së lojtarit

Interi është duke e shikuar mundësinë që ta largojë klauzolën e Mauro Icardit nga kontrata e tij, duke  i rritur rrogën.  Sulmuesi ka një klauzolë prej 90 milionë euro, që

Uncategorized

Maecenas tempor volutpat commodo uspendisse potenti ed congue sodales

Nam in pharetra nulla. Cras aliquet feugiat sapien a dictum. Sed ullamcorper, erat eu cursus sollicitudin, lorem orci condimentum ante, non tincidunt velit dolor eget lacus. Ut dolor ex, gravida

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply