“Trust”, Sead Koçan kthehet në bankën e të akuzuarve

“Trust”, Sead Koçan kthehet në bankën e të akuzuarve

Në Gjykatën Penale sot duhet të mbahet seancë e re e lëndës të PSP-së “Trust” në të cilën i dyshuar kryesor është biznesmeni Sead Koçan dhe edhe dy persona të tjerë fizikë dhe tre persona juridikë, midis të cilëve edhe menaxherët e firmave “Transmet”, “Sileks” dhe “Vato” SHPKNJ, për pjesëmarrje në tenderin e centraleve të Maqedonisë.  Sipas aktakuzës, të dyshuarit me dokumente të falsifikuara kanë montuar tendere në ELEM në vlerë prej 17 milionë euro. seanca e kaluar është shtyrë për shkak të mungesës së njërit avokat të të akuzuarve. Avokatja Sanja Aleksiq për shkak të sëmundjes nuk ka qenë e pranishme për shkaqe të arsyshme nga seanca gjyqësore.

Previous Porsche 718 kapet gjatë fazës së testimit, e ‘kamufluar’ vetëm me fjolla bore (Foto)
Next Intensifikohen negociatat, Koxias vjen në Shkup

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Orav largohet, ja kush mund ta zëvendësojë atë

Bashkimi Evropian konfirmoi se mandati i estonezit Aivo Orav si shef i delegacionit të BE­së në Republikën e Maqedonisë përfundon dhe se në verë do të emërohet ambasador i ri

Maqedoni 0 Comments

Shyrete Elezi mori funksionin e ministres së vetëqeverisjes lokale

Shyrete Elezi zyrtarisht filloi punën në Ministrinë për vetëqeverisje lokale. Sot ajo e mori detyrën nga paraardhësi i saj, Lirim Shabani. Në pranim-dorëzimin e detyrës,  Shabani  e informoi ministren Elezi

Maqedoni 0 Comments

Të burgosurit sot protestojnë, kërkojnë zvogëlim të dënimit për 30%

Sot do të protestojnë edhe të burgosurit. Një vendim i tillë është sjellë pas refuzimit të kërkesës nga presidenti Gjorge Ivanov për faljen e tyre, transmeton Portalb. Sipas informacioneve, protestës

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply