Rasti i Almirit, sot protestohet para Qeverisë

Rasti i Almirit, sot protestohet para Qeverisë

Iniciativa “Drejtësi për Almirin” për sot paralajmëron protestë masive para Qeverisë së Maqedonisë, me fillim nga ora 13:00.

Kjo protestë vjen nga vendimi për rikualifikimin e lëndës dhe lirimit nga paraburgimi të të akuzuarit Boban Iliq.

Të pa kënaqur dhe revoltuar nga ky vendim, shumë qytetarë kanë treguar mbështetje për këtë protestë.
Iniciativa “Drejtësi për Almirin” apelon që protesta të kalojë qetë dhe pa incidente.

 

Previous A Background In Painless Horce Racing Betting Solutions
Next A Background In Effortless Programs For Betting Sites Reviews

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Ja kush është përfaqësuesi special nga Gjermania për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

Shefi i diplomacisë gjermane, Frank Vallter Shtajnmaer, ka emëruar përfaqësues special për Maqedoninë në të cilën do të duhet të ndërmjetësojë për zgjidhjen e çështjes politike. Këtë dje e ka publikuar

Maqedoni 0 Comments

Pas pesë viteve, lirohet nga burgu Lube Boshkoski

Sot rreth orës 14 është liruar Lube Boshkoski, i cili ka mbajtur burg 5 vjet. Ai është burgosur më 5 qershor të viti 2011 përpara restorantit “Vodenica” për sipas akuzës,

Maqedoni 0 Comments

Garet: Nëse zgjedhjet mbahen siç duhet, do të jenë hap i rëndësishëm për dalje nga kriza politike (VIDEO)

“Sektori medial ishte fokus primar, ashtu sikur të gjithë e dimë ajo i paraqet themelet e demokracisë. Reformat në media zënë vend të rëndësishëm në reformat prioritare. Njëra ndër reformat

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply