Nano Tech

Nano Tech 0 Comments

Zbulohen detajet e Sony Xperia C6

Kohët e fundit në internet janë shfaqur disa pamje të modelit të supozuar nga Sony  – Xperia C6, një modeli të fabletit masiv me ekranin prej 6-inç, i cili është

Nano Tech 0 Comments

iPhone SE vs. iPhone 6s: Cili është më i mirë? (VIDEO)

Pas përdorimit të iPhone SE për disa javë, gazetarja e The Verge tani ka kaluar përsëri në një model pak më të madh të telefonit të Apple, për një shumë

Nano Tech 0 Comments

Samsung Note 6 do të jetë rezistent ndaj ujit!

Samsung Galaxy S7 dhe S7 Edge janë dy modele të reja të telefonave të Samsung që janë të papërshkueshëm nga uji dhe tani duket se edhe fableti i ardhshëm i

Nano Tech 0 Comments

HP Spectre është laptopi më i hollë në botë, dhe “vrasësi” i MacBook!?

Modeli i ri i laptopit të HP-së quhet Spectre 13 (apo vetëm HP Spectre), dhe cilësohet si laptopi më i hollë në botë për momentin, sepse i njëjti vjen me vetëm

Nano Tech 0 Comments

Sa kushton krijimi i iPhone SE?

iPhone SE është modeli më i ri i iPhone nga Apple që është lansuar kohët e fundit dhe tashmë dihet se telefoni ka një dizajn të ngjashëm me iPhone 5S,

Nano Tech 0 Comments

Samsung lanson versionet e reja të J7 dhe J5!

Pas shumë rrjedhjeve të mëparshme, Samsung Galaxy J7 (versioni 2016) dhe Galaxy J5 (versioni 2016) janë lansuar sot edhe zyrtarisht. Galaxy J7 i ri, i cili është më i fuqishëm

Nano Tech 0 Comments

Instagram zgjat videot deri në 60 sekonda

Përdoruesit e Instagram do të shohin shumë më shumë përmbajtje nga përdoruesit e tyre, në videot e tyre përkatësisht. Rrjeti social në pronësi të Facebook, Instagram sot ka njoftuar se

Nano Tech 0 Comments

Mercedesi ka në plan versionin pa kulm të GLC

Mercedes-Benz ka lansuar ditë më parë modelin GLC Coupe dhe tani kanë nisur raportimet se kompania po konsideron krijimin e një versioni kabrio të automobilit. Lëvizja e befasishme ngjan në

Nano Tech 0 Comments

Këto specifika “të çmendura”, Apple po i ruan për iPhone 7S?

Apple ende nuk e ka prezantuar iPhone 7, por me sa duket kompania amerikane se po e projekton modelin e ri dhe pasardhës të iPhone 7S, i cili pritet të

Nano Tech 0 Comments

LG G5 vjen me 1 prill (Video)

Deri më sot është folur shumë për modelin e ri të telefonit të kompanisë LG, gjeneratën e pestë G5, për të cilin është thënë se do të lansohet më 8