Nano Tech

Nano Tech 0 Comments

LG G5 vjen me 1 prill (Video)

Deri më sot është folur shumë për modelin e ri të telefonit të kompanisë LG, gjeneratën e pestë G5, për të cilin është thënë se do të lansohet më 8

Nano Tech 0 Comments

Galaxy Note 6 mund të sjell ekranin me 4K?

Dje gjatë ditës ishte thënë se fableti i ri i Samsung – Galaxy Note 6 mund të fillojë pak më herët këtë vit, sepse është thënë se i njëjti do

Nano Tech 0 Comments

iPhone SE e zëvendëson iPhone 5S

Apple e ka lansuar modelin e ri të telefonit të saj iPhone SE, të cilit ia ka vënë karakteristikat e iPhone 6S me dizajnin e iPhone 5S. Tani me sa

Nano Tech 0 Comments

iPhone më i vogël pritet t’i rrisë shitjet e Apple

Apple pritet të debutojë sot me një iPhone më të vogël, më të lirë, me të cilin kompania synon tregjet në zhvillim dhe tregun kinez, blerësin më të madh në

Nano Tech 0 Comments

Samsung prezanton tabletin premium Galaxy S TabPro

Më parë këtë vit në Consumers Electronics Shoë 2016, Samsung prezantoi tabletin premium Galaxy S TabPro, të mundësuar nga Windows 10, si sistemin e saj operativ. Fansat e tabletëve në

Nano Tech 0 Comments

iPhone 7 sjell memorien me 256GB?

Raportet e fundit thonë se Apple është duke planifikuar për të shtuar një model me 256GB në repertorin e saj në shtator, në atë që mund të jetë një iPhone

Nano Tech 0 Comments

Samsung: 10 milionë para-porosi për Galaxy S7 dhe Galaxy S7 edge

Ka kaluar një javë nga lansimi zyrtar i Samsung Galaxy S7 dhe Galaxy S7 edge, telefonat e rinj të Samsung që janë lansuar në më shumë se 60 vende të