Nano Tech

Nano Tech 0 Comments

Apple heq dorë nga modeli i ri i iPhone SE?

Vitin e kaluar Apple kishte prezentuar iPhone SE, pajisja e cila paketon procesorin e fuqishëm Apple A9 me një çmim të volitshëm duke u bërë kështu modeli më i lirë

Nano Tech 0 Comments

Samsung shet gjitha orët e reja Gear për vetëm katër ditë!

Ka vetëm katër ditë që nga dita kur Gear S3 Classic dhe Gear S3 Frontier janë bërë të gatshme për para-porositje në ueb faqen e Samsung në Britani. Megjithatë, këto

Nano Tech 0 Comments

Raport: iPhone 8 vjen me ekranin OLED!

Apple është duke shijuar suksesin e iPhone 7 ndërkohë një lajm i ri sjell të dhëna mbi iPhone 8, që do të debutojë në treg vitin e ardhshëm. Sipas thashethemeve

Nano Tech 0 Comments

Samsung Galaxy S8 me ekran OLED në 90% të hapësirës?

Pas eksplodimit të disa pajisjeve Note 7, Samsung është duke kërkuar mënyra të reja që të dallojë telefonin e ri të saj, ndoshta duke ndërtuar ekran më të mirë. Galaxy

Nano Tech 0 Comments

Samsung prezanton Gear S3 Classic dhe Gear S3 Frontier

Gear S3 Classic dhe Gear S3 Frontier janë tani të gatshme për para-porositje në ueb faqen zyrtare të Samsung në Britani të madhe. Të dyja modelet e orëve të mençura

Nano Tech 0 Comments

Huawei Mate 9 është fableti më i ri në treg

Huawei Mate 9, fableti i ri nga Huawei, është parë së fundmi në një foto të rrjedhur online si dhe në një imazh për media, në prag të lansimit zyrtar.

Nano Tech 0 Comments

Sony po vjen me dy telefona të ri në MWC?

Thashethemet e kohëve të fundit bëjnë të ditur se Sony do të sjell dy telefona të ri në kongresin teknologjik, Mobile World Congress 2017. Ky lajm nuk është një risi

Nano Tech 0 Comments

Anketë: Gjysma e pronarëve të Note do të kalojnë në iPhone 7

Lansimi me problem dhe zëvendësimi i Samsung Galaxy Note 7 për shkak të baterive me probleme mund të shtyjë pronarët e kësaj pajisje të ndërrojnë jo vetëm telefonin, por edhe

Nano Tech 0 Comments

Samsung me versionin e ri të Galaxy S7 Edge, e quan Blue Coral

Samsung ka njoftuar sot se do të sjell një version të ri të Galaxy S7 Edge që do të njihet si Blue Coral Galaxy S7 Edge. Pajisja e re S7

Nano Tech 0 Comments

OnePlus 3T me Snapdragon 821 është në përgatitje

Kohët e fundit kanë qarkulluar disa spekulime sipas të cilave thuhet se OnePlus 3 do të pasohet së shpejti nga një model i ri që do të quhet One Plus