Uncategorized

Uncategorized 0 Comments

Real Madridi në finale të Kupës së Botës për klube

Real Madrid ka shënuar fitore kundër Club America me rezultat 2-0. Skuadra e Zinedine Zidane luajti me përbërjen më të mirë në këtë ndeshje, ku nuk mungoi as fituesi i

Uncategorized 0 Comments

Allegri nuk i frikësohet askujt në short

Trajneri i Juventusit, Max Allegri, ka thënë se nuk e ka problem shortin dhe se herët apo vonë duhet të përballet me ekipet më të forta të Ligës së Kampionëve.

Uncategorized 0 Comments

Zidane: Nuk do të doja në këtë fazë të takohem me Juventusin

Real Madrid ka barazuar 2-2 me Borussia Dortmundit në kuadër të xhiros së fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Zinedine Zidane ka folur edhe për kundërshtarët e

Uncategorized 0 Comments

Juventusi dhe Interi në garë për Jamesin

James Rodriguez nuk po kalon mirë te Real Madridi dhe po mendon largimin. Mesfushorit kolumbian ka pasur përplasje me trajnerin Zidane dhe për këtë gjë po mendon largimin. Për shërbimet

Uncategorized 0 Comments

Volkswagen ul buxhetin për Wolfsburgun, ata detyrohen ta shesin yllin kryesor

Wolfsburg mund të largojnë njërin nga yjet kryesor të skuadrës që në janar. Bild thotë se mbështetësit kryesor i klubit kompania Volkswagen (VW) po diskutojmë ulje e investimeve në klub

Uncategorized 0 Comments

Zyrtare: Shqipëri- Izrael nuk luhet në ”Loro Boriqi”

UEFA ka vendosur që ndeshja Shqipëri-Izrael të mos luhet në ”Loro Boriqi”. Ndeshja e së shtunës mbrëma ndërmjet Shqipërisë dhe Izraelit nuk do të zhvillohet në stadiumin e paraparë ”Loro

Uncategorized 0 Comments

Fatih Terim flet para ndeshjes, Kosovën e quan shtet vëlla

Përzgjedhësi i Turqisë, Fatih Terim, ka folur sot për ndeshjen Turqi – Kosovë, që luhet më 12 nëntor në Antalia. Terim ka deklaruar se përveç fitores në këtë sfidë nuk

Uncategorized 0 Comments

Zyrtare: Ronaldo rinovon me Realin

Cristiano Ronaldo është pajtuar me kushtet e Real Madridit për rinovimin e kontratës. Sulmuesi portugez ka vendosur të vazhdoj karrierën e tij te ‘Los Blancos’. Kjo pasi është pajtuar me

Uncategorized 0 Comments

Zidane: Duhet të harrojmë këtë takim

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur pas barazimit 3-3 ndaj Legias. Tekniku francez ka thënë se ata u befasuan nga vendasit dhe se kjo ndeshje duhet harruar. “Ashtu

Uncategorized 0 Comments

Allegri i hidhëruar me lojtarët e tij

Massimiliano Allegri është hidhëruar me lojtarët e tij pas barazimit kundër Lyonit, në një ndeshje në të cilën patën epërsi deri në minutën e 85-të. Bianconerët shënuan në pjesën e