Nëse Real Madrid dhe PSG do të kishin një skuadër të përbashkët, formacioni do të ishte i jashtëzakonshëm (Foto)

Ndeshja më e fortë e fazës së 1/16 të finales do të zhvillohet mes Real Madridit dhe PSG-së.

Të dy klubet kanë lojtarë të jashtëzakonshëm në formacionet e tyre, yje që pëlqehen në mbarë botën.

Por nëse nga të dyja klubet do të duhej që ta nxjerrim një formacion, si do të dukej ai?

Shumë prej yjeve që luajnë do të mbeteshin jashtë, emra si Dani Carvajal, Marquinhos, Raphael Varane, Casemiro, Marco Verratti, Adrien Rabiot, Edinson Cavani, Karim Benzema dhe Kylian Mbappe.

Në portë është Keylor Navas, ndërsa mbrojtja më e mirë përbëhet nga Dani Alves, Thaigo Silva, Sergio Ramos dhe Marcelo.

Luka Modric, Toni Kross dhe Angel Di Maria do të ishin në mesfushë.

Sulmi përbëhet nga Gareth Bale, Neymar dhe Cristaino Ronaldo. Një skuadër shumë e fortë.

Ndeshja mes Real Madridit dhe PSG-së do të zhvillohet në ‘Santiago Bernabeu’ nga ora 20:45. /Telegrafi