Uncategorized

Uncategorized 0 Comments

Ndalesë për automjetet e rënda në këto rrugë

Në qafën malore Gjavatë mëngjesin e sotëm është hequr ndalesa për automjete të rënda transportuese. Nga ora gjashtë në mëngjes sërish është në ndërprerje qarkullimi në rrugën Mavrovë – Dibër,

Uncategorized 0 Comments

Basel – City: Formacionet e mundshme, në dyshim Sane

Kthehet Liga e Kampionëve dhe fillon rruga drejt finales së Kievit. Në stadiumin St. Jakob-Parkil do të jetë një ndeshje interesante, Baseli i ndihmuar nga publiku vendas do të përpiqet

Uncategorized 0 Comments

Duka: Synimi i Shqipërisë është Botërori

Vetëm pak ditë më parë, Armand Duka u votua nga Asambleja e Përgjithshme për një mandat të 5-të në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit Kreu i Federatës mposhti konkurrencën

Uncategorized 0 Comments

Lloris objektiv i Real Madridit

Tashmë është raportuar për një emër të ri në portën e Real Madridit gjatë verës. Bëhet fjalë për Hugo Lloris, ku sipas The Sun, tashmë Los Blancos kanë filluar hapat e

Uncategorized 0 Comments

Formacionet e mundshme, Barcelona – Atletico (Foto)

Sot (e martë) është ndeshja e dytë mes Barcelonës dhe Atletico Madridit në Kupën e Mbretit. Ndeshja e parë kishte përfunduar 2-1 në të mirë të klubit katalunas, ndërsa më

Uncategorized 0 Comments

Murillo: Luajtëm mirë, ishte ndeshje inteligjente

Mbrojtësi i Interit, Jeison Murillo, ka folur pas humbjes ndaj Juventsuit me rezultat 1-0. Kolumbiani ka thënë se tani duhet harruar kjo humbje dhe të rifillojmë edhe një herë rrugëtimit

Uncategorized 0 Comments

Khedira: Kemi luajtur ndeshje më të mira, por e rëndësishme është fitorja

Mesfushori i Juventusit, Sami Khedira, ka folur pas fitores ndaj Interit. Gjermani e pranon se Zonja e Vjetër mund të bënte më mirë, por ishte një fitore e rëndësishme. “Besoj

Uncategorized 0 Comments

Zyrtare: Valencia – Real Madrid, zhvillohet me 22 shkurt

Federata Spanjolle e Futbollit ka vendosur zyrtarisht që ndeshja mes Valencias dhe Real Madridit do të luhet më 22 shkurt në orën 18:45. Kjo ndeshje e planifikuar për tu luajtur

Uncategorized 0 Comments

Reali edhe disa javë pa Pepen

Zinedine Zidane do të vazhdojë të luajë pa mbrojtësin portugez Pepe edhe për disa javë. I dëmtuar që më 10 dhjetor, Pepe do të vazhdojë të qëndrojë jashtë fushave edhe

Uncategorized 0 Comments

Liverpooli ofertë për lojtarin e Arsenalit

Liverpool është duke u përgatitur që të bëjë ofertë për mesfushorin e Arsenalit, Alex Oxlade-Chamberlain. Sipas asaj që shkruan Sky Sports, The Reds janë duke menduar që të bëjnë ofertë